Okrugle stolove organizovalo je Udruženje tužilaca Srbije u saradnji sa Udruženjem ovlašćenih internih revizora u javnom sektoru (OIRS), a uz podršku Delegacije Evropske Unije u Srbiji i Kancelarije za saradnju sa civilnim društvom.
Okrugli sto u Subotici održan je 19 – 20. septembra 2014.
Program okruglog stola raspoređen je u dva dana.
Takođe, prisutni učesnici su upoznati sa „Strategijama upravljanja rizicima u okviru FMC sistema“ i tom prilikom su im podeljeni primeri strategije upravljana rizicima i pisane procedure.
Prisutni učesnici iz računovodstva popunili su strategiju upravljanja rizicima za obračun plata i zarada.
Učesnici su pohvalili mogućnost da na praktičnim primerima sami vežbaju strategiju za upravljanje rizicima i ocenili je kao dobar primer koji se može preneti i iskoristiti i na druge pisane procedure u tužilaštvu. Nakon toga, predavač je dodatno upoznao učesnike sa sistemom finansijskog planiranja i podučio učesnike o njegovom značaju, s obzirom da su indirektni korisnici budžetskih sredstava.
Na okruglom stolu u Subotici prisustvovalo je 22 učesnika iz viših i osnovnih javnih tužilaštava iz Sombora, Vrbasa i Subotice kao i nevladine organizacije BUM iz Bečeja.
Okrugli sto na Srebrnom jezeru održan je 26 – 27. septembra 2014.
Nakon uvodnih reči, višeg javnog tužioca u Somboru Miroslava Krkelića, prisutnima je Jelena Šuput iz Udruženja ovlašćenih internih revizora u javnom sektoru predstavila procedure – alat za bolje funkcionisanje tužilaštva u okviru FMC sistema, a zatim je Vesna Janjić takođe iz Udruženja ovlašćenih internih revizora u javnom sektoru prisutnima predstavila „Strategije upravljanja rizicima u okviru FMC sistema“.
Učesnicima je uz praktičan deo, koji je pohvaljen kao potencijalno koristan u svakodnevnom radu tužilaštva, dostavljen i primer pisane procedure kao i strategije upravljanja rizicima. Tom prilikom, viši javni tužilac u Somboru, Miroslav Krkelić preneo je učesnicima da su u višem tužilaštva u Somboru već počeli da uvode sistem strategijskog upravljanja rizicima. Nakon predavanja usledila je diskusija.
Na okruglom stolu na Srebrnom jezeru prisustvovalo je 12 učesnika iz viših i osnovnih javnih tužilaštava iz Požarevca, Zaječara, Negotina i Sombora.
Cilj projekta je da se civilno društvo i sektor pravosuđa u oblasti vladavine prava/reforme pravosuđa uskladi sa standardima i normama EU. Ovom fazom projekta posvećuje se posebna pažnja uspostavljanju održive i efikasne mreže civilnog društva koje je osposobljeno da na osnovu prethodnog praćenja i analize svakodnevnog rada tužilaštva, utiče na sprečavanje korupcije.